Kaliňákove faktúry

Autor: František Wágner | 1.2.2018 o 11:55 | Karma článku: 7,09 | Prečítané:  1136x

Tento článok píšem z dôvodu, že ma udivuje, s akou naivnou až infaltilnou argumentáciou R. Kaliňák obhajuje "neexistenciu" vysatvených faktúr za lety Kisku.

Každému, aj menej právne uvedomelému človeku, to však neplatí v prípade JUDr. R. Kaliňáka a JUDr. R. Fica musí byť jasné, že na vystavenie faktúr za súkromné lety Kisku neexistuje právny dôvod. V tejto veci sa teda žiadne faktúry nemôžu vystaviť. Za určitých okoloností, by sa totiž Ministerstvo vnútra SR bezdôvodne obohatilo (plnenie bez právneho dôvodu).     

Každá vystavená faktúra (ak už teda k tomu došlo), musí byť riadne zaúčtovaná a archivovaná. Ak dôjde k storno faktúre, už vystavenej, účtuje sa a archivuje aj tento storno doklad. Storno faktúry nie je to, že sa faktúra zahodí do koša a "tvárime sa", že neexistuje. Ak R. Kaliňák hovorí, že faktúry nevie predložiť preto, lebo boli stornované buď zavádza, alebo nepozná elementárne právne predpisy o účtovníctve a archivníctve. Zrejme postupy účtovania, účtovný denník, preukazovanie účtovných operácií a archivovanie účtovných dokladov, prípadne dokladová inventarizácia mu nič nehovoria.  

Argumentácia R. Kaliňáka mi znova pripomenula to, ako fungujú títo "chlapci" (Kaliňák, Fico). Majú predstavu, že môžu všetko, že ich sa predsa žiadna kontorla netýka, že si môžu vystavovať faktúry ako sa im zachce, prípadne ich roztrhať a hodiť do koša. Alebo, prečo Kiska, však vystavme faktúru KTAG. 

Je až zarážajúce, akým spôsobom sa zneužívajú štátne orgány (Ministerstvo vnútra a Úrad vlády SR) na politickú diskreditáciu a boj proti prezidentovi. Zarážajúce je to o to viac, keď sa to deje protizákonne (na vystavenie faktúr nie je právny dôvod) a NKÚ ani prokuratúra nič nerobia. Zneužívanie právomocí verjeného činiteľa, bezdôvodné obohatenie v štádiu pokusu, skresľovanie hospodárskych a účtovných dokladov, skrátenie dane a poistného, prípadne aj iné tresté činy, ktoré mohli byť naplnené konaním vystavenia faktúr, ich zrejme nezaujímajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?